Czym jest analiza chodu?

Analiza chodu to badanie  sposobu przemieszczania się człowieka poprzez obserwację. Obserwacja wspomagana przez odpowiednie przyrządy pomaga dokonać pomiarów ruchu ciała, określa charakterystykę mechaniczną oraz rejestruje aktywność mięśni. U osób cierpiących na zaburzenia upośledzające zdolność chodzenia, analiza chodu może być wykorzystywana do planowanego programu leczenia.

Innowacyjne urządzenia

W ostatnim czasie powstało wiele innowacyjnych urządzeń, które profesjonalnie analizują sposób poruszania się. Wraz z rozwojem technologii tworzone są coraz nowsze i bardziej zaawansowane czujniki ruchu 3D, badające chód człowieka i jego biomechanikę.

W naszej ofercie mogą Państwo znaleźć trzy urządzenia do analizy chodu i ruchu:

  1. Moover – analiza zakresu ruchomości
  2. GaitUp – zaawansowana analiza chodu, biegu i ruchu.
  3. EXLS – Motion Sensor 3D

Moover Motion Sensor – analiza zakresów ruchomości

Automatyczny zapis parametrów ruchu eliminuje całkowicie błędy związane z subiektywną oceną diagnosty oraz z zastosowaniem manualnych narzędzi pomiarowych.

Czujnik pomaga fizjoterapeutom w ocenie kondycji fizycznej zarówno sportowców, jak i osób w trakcie rehabilitacji a dla trenerów sportowych stanowi nieocenioną pomoc w planowaniu i ewaluacji treningów.

Sprawdź czujnik Moover

Czujnik pozwala na badanie zakresu ruchomości w stawach we wszystkich płaszczyznach. Dodatkowo oprogramowanie posiada automatyczny raport i porównanie z normami z badania zakresu ruchomości odcinka szyjnego kręgosłupa.

Moover Motion Sensor – analiza zakresów ruchomości

Motion Sensor MOOVER to nowoczesny bezprzewodowy czujnik ruchu, przesyłający bezprzewodowo dane online do komputera, dedykowany do analizy ruchomości poszczególnych części ciała (funkcja inklinometro-skoliometro-goniometru). Jest to jeden z najmniejszych czujników bezprzewodowych na rynku (rozmiar 3,7cm x 3,2cm x 1,3cm)

Wraz z odpowiednim oprogramowaniem FreeSTEP tworzy zaawansowane narzędzie diagnostyczne, wykorzystywane zarówno w rehabilitacji, sporcie jak i w badaniach naukowych.

Motion Sensor MOOVER jest innowacyjnym rozwiązaniem w zakresie diagnostyki narządu ruchu, kontroli postępów rehabilitacji i oceny sprawności fizycznej.

Analiza ruchu i chodu – czujniki 3D

Zestaw Gait Analysis Desktop – do zaawansowanej analizy chodu i biegu

Gait Up łączy w sobie czujniki, algorytmy oraz biomechanikę, zapewniając zaawansowaną analizę ruchu. Dzięki intuicyjnemu oprogramowaniu można analizować 25 parametrów chodu i biegu m. in. kąt pronacji, kąt uderzenia stopy o podłoże, czasu kontaktu z podłożem i symetrię chodu.

Zestaw posiada dwa czujniki Physilog® 5, które zapewniają bezprzewodowy transfer danych do towarzyszącej aplikacji mobilnej. Czujniki mają wbudowaną pamięć wewnętrzną, dzięki której zapisują wszystkie parametry w jednym miejscu. Dane zapisane w urządzeniu są analizowane przez oprogramowanie zainstalowane na komputerze lub na urządzeniu mobilnym np. tablecie.

Sprawdź zestaw GaitUp
Czujnik Physiolog 5 GaitUp

Oprogramowanie Gait Up Analysis

gait up analiza chodu

Zestaw Gait Up Analisys posiada innowacyjne oprogramowanie do zaawansowanej analizy chodu i biegu, dzięki danym pozyskanych z czujników Physilog® 5. Dzięki odpowiednim algorytmom program potrafi obliczyć aż 25 parametrów związanych z biomechaniką chodu. Po wczytaniu danych z czujnika otrzymujemy pełną analizę i raport z badania w formatach PDF i EXCEL, dzięki którym jest możliwość eksportu badań do statystki. Raport ten posiada graficzny interfejs.

Zabierz urządzenie Gait Up gdzie chcesz

Zestaw Gait Up Analysis Desktop posiada ergonomiczny i wygodny w użytkowaniu smartwatch Huawei Watch 2 Sport LTE, w którym znajduje się aplikacja do zdalnego uruchomienia czujników Physilog® 5.  Podczas pracy urządzenia mamy bezpośrednią informację zwrotną o pomiarze czasu chodu i biegu. Huawei Watch 2 jest odporny na kurz, pył i wodę, ponieważ spełnia normę IP68. Dzięki temu sprawdzi się nawet w trudnych warunkach atmosferycznych.

GaitUp-smartwatch

EXLS – bezprzewodowy czujnik ruchu 3D

EXLS to zminiaturyzowane urządzenie elektroniczne z funkcją inercyjnej jednostki pomiaru bezwładności w czasie rzeczywistym. Urządzenie może być wykorzystywane do pomiaru i transmisji ruchu w czasie rzeczywistym, w szczególności w medycynie. Urządzenie nadaje się do noszenia na każdej części ciała, dzięki elastycznej opasce.

Czujnik EXLS dostarcza dane pozwalające na stworzenie własnej aplikacji.

EXLS Motion Sensor 3D służy do analizy biomechanicznej, takiej jak ocena postawy, rehabilitacja, monitorowanie chodu, analiza funkcjonalności stawów, monitorowanie aktywności itp.

EXLS posiada moduł Bluetooth, który umożliwia łatwe łączenie się z szeroką gamą urządzeń (komputery, tablety, smartfony), dzięki czemu dane mogą być przesyłane bezprzewodowo do 10 metrów

Sprawdź czujnik EXLS

Urządzenie jest również wyposażone we wbudowany 1 GB dysk flash, który umożliwia rejestrację danych w plikach CSV i interfejs USB do przesyłania plików. Czujnik EXLS jest również dostępny w wersji wodoodpornej.

Chcesz wiedzieć więcej?

Napisz do nas lub zadzwoń

Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania

Zapraszamy do kontaktu osobiście lub poprzez formularz kontaktowy!

Firma KOORDYNACJA zajmuje się produkcją i dystrybucją nowoczesnego sprzętu rehabilitacyjnego oraz medycznego.
renomowanych polskich i zagranicznych firm.

W naszym labolatorium prowadzimy komputerową diagnostyką wad postawy, stóp i równowagi. Produkujemy indywidualne  wkładki ortopedyczne.

Przychodnia czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8-16.
Zapisy na badania telefonicznie w godz. 8-16.

Siedziba firmy: Radom 26-600, Ul. Wodna 13/21
Telefon: 660-404-464
Email: info@koordynacja.com.pl

Phone: (+48) 531-274-888 – Contact in the english language

Imię i nazwisko (wymagane)

Numer telefonu (wymagane)

Wybierz typ zapytania

Adres email (wymagane)

Link do produktu:

Treść wiadomości