FreeSTEP 2.0 – oprogramowanie do badań biomechanicznych

Strona główna/Aktualności, Nowości medyczne/FreeSTEP 2.0 – oprogramowanie do badań biomechanicznych

FreeSTEP 2.0 – oprogramowanie do badań biomechanicznych

Oprogramowanie FreeSTEP – do badań biomechanicznych i analizy postawy ciała

FreeSTEP to zaawansowane oprogramowania do badań biomechanicznych, postawy ciała oraz stóp, równowagi oraz chodu. Jedno oprogramowanie obsługujące jednocześnie kilka urządzeń: maty/ścieżki, podoskaner, bieżnię, kamerę video, EMG.

Jedno oprogramowanie – wiele funkcji

Oprogramowanie FreeSTEP obsługuje wiele urządzeń na których można wykonać następujące badania:

 • badanie statyczne i dynamiczne,
 • analizę ruchu,
 • morfologiczną analizę video,
 • cyfrową podografię,
 • test Romberga,
 • analizę statystyczną.

Oprogramowanie FreeSTEP po przeprowadzonych badaniach tworzy automatyczne raporty, które można wydrukować lub zapisać w pliku PDF.

Masz pytania? Napisz do nas!
Stopy-3D-FreeSTEP

AKTUALIZACJA

Nowa wersja oprogramowania – FreeSTEP 2.0

Z przyjemnością pragniemy poinformować, że pojawiła się możliwość zakupu oraz aktualizacji oprogramowania FreeSTEP do najnowszej wersji.

Posiadasz program FreeSTEP?

Daj nam znać!

Zrób aktualizację Twojego programu do badań stóp i postawy ciała

Napisz do nas

Jeśli już posiadasz program FreeSTEP to możesz:

 1. Zaktualizować program FreeSTEP do wersji 2.0
 2. Jeśli posiadasz wersję Standard lub Basic? Zaktualizuj ją do wersji Professonal, aby otrzymać więcej możliwości diagnostycznych.

Co nowego w programie FreeSTEP 2.0?

Nowy interfejs programu FreeSTEP

 • Nowy interfejs zoptymalizowany pod kątem szerokich i dotykowych ekranów.
 • Przyciski “Drukuj” i “Zamknij” znajdują się w widocznym miejscu dostosowane do ekranów dotykowych,
 • Możliwość wgrania zdjęcia pacjenta do lepszej identyfikacji,
 • Łatwy podgląd badań bez otwierania karty pacjenta,
 • Możliwość obracania, eksportowania i synchronizowania filmów.
Zapytaj o cenę
Promocje na platformę baropodometryczną

Przypominamy o wyprzedaży platform baropodometrycznych BASE do diagnostyki stóp i postawy ciała.

Ogłaszamy wietrzenie magazynu!

Platforma FreeMED BASE w cenie jakiej jeszcze nie było!!

Po więcej szczegółów zapraszamy do kontaktu

Cechy wyrożniające tą platformę:

 • Częstotliwość próbkowania do 250-400Hz w czasie rzeczywistym!
 • Czujniki rezystancyjne, pokryte 24 karatowym złotem;
 • Jedno oprogramowanie obsługujące jednocześnie kilka urządzeń: maty/ścieżki, podoskaner, bieżnię, kamerę video, EMG;
 • Dodatkowe pasywne ścieżki (w cenie urządzenia 2x100cm).
 • Opcja bezprzewodowa (WiFeet);
 • Czujniki kwadratowe ! – to jedyna mata dostępna na PL rynku z takimi czujnikami
Sprawdź szczegóły !

Nowe funkcje programu FreeSTEP 2.0

Porównanie badań pacjentów

W programie FreeSTEP 2.0 pojawiła się możliwość nowego porównania wybranych badań pacjenta tj. nacisk na podłoże w badaniu statycznym
i dynamicznym, badanie na bieżni baropodometrycznej, wkładek tensometrycznych FlexInFit.

Dzięki tej funkcji możemy zestawić ze sobą dwa badania wykonane
w odstępie czasu np. pierwsze badanie pacjenta oraz druga wizyta kontrolna po kilku miesiącach po zastosowaniu wkładek ortopedycznych 3D.

Porównanie zdjęć i filmów

Możliwość porównania zdjęć i filmów wykonanych podczas badania np. analiza chodu podczas badania dynamicznego na platformie FreeMED.

Porównanie wartości liczbowych

W programie FreeSTEP 2.0 mamy możliwość porównania wartości liczbowych dwóch wybranych badań. Dzięki graficznemu obrazowi stóp w sposób łatwy można przedstawić pacjentowi jego postępy w terapii lub po zastosowaniu wkładek orotpedycznych 3D.

Porównanie raportów automatycznych

Pojawiła się możliwość porównania raportów automatycznych, dzięki którym możemy zestawić ze sobą dwa badania, które odbyły się w odstępie czasu.

Wykres biegunowy dla wszystkich badań pacjenta

Kolejną nową funkcja programu FreeSTEP 2.0 jest podsumowanie wszystkich przeprowadzonych badań za pomocą wykresu biegunowego. Dzięki wizualizacji możemy w czytelny sposób przeanalizować cała historię pacjenta w podziale na przeprowadzony rodzaj diagnostyki stóp i postawy ciała.

Badania na platformie baropodometrycznej FreeMED

Jeśli używasz naszych platform podometrycznych zapewne dobrze wiesz jak bardzo czułe są nasze platformy. Dzięki czujnikom kwadratowym, które są pokryte 24 karatowym złotem, dokładność naszych urządzeń diagnostycznych jest bardzo duża.

Dodatkowym elementem, który może Ci się spodobać we FreeSTEP 2.0 jest dodana grafika statyczna “Analiza Śladu” dla lepszej identyfikacji dotkniętych obszarów przez stopy. Natomiast w badaniu dynamicznym została zmieniona i ulepszona graficzna analiza badania.

W nowym interfejsie przycisk “Drukuj” zawsze jest w widocznym miejscu, abyś mógł szybko i bez problemu wydrukować/zapisać do PDF raport dla siebie lub dla pacjenta.

Bieżnia baropodometryczna Runtime 120

W raporcie badania na bieżni diagnostycznej Runtime 120 pojawiła się nowa intuicyjna grafika przedstawiająca cały cykl chodu i biegu. Z raportu możemy odczytać takie dane jak liczbę i długość kroków, prędkość poruszania się, symetrię, a także czas w jakim stopa znajdowała się nad powierzchnią.

Dostępny jest także wykres, w którym można zauważyć jak zmienia się obciążenie podczas chodu i biegu. Diagram posiada opcję podglądu: jak dużą powierzchnią pacjent dotyka podłoże, maksymalny nacisk na podłoże, średnie obciążenie oraz szybkość biegu.

Podoscan 2D – cyfrowe narzędzie do analizy stóp

Videografia 2D – badanie postawy ciała i chodu

Masz dodatkowe pytania?

Napisz do nas lub zadzwoń!

info@koordynacja.com.pl

660-404-464

Napisz do nas

Wkładki ortopedyczne 3D – Współpraca

Współpraca w zakresie wkładek ortopedycznych 3D Firma KOORDYNACJA zaprasza do współpracy w zakresie oferowania indywidualnych i spersonalizowanych wkładek orotpedycznych 3D frezowanych w materiale wielowarstwowym. Wkładki 3D - Ty też możesz oferować je swoim pacjentom Elastyczne warunki współpracy Proponujemy elastyczną formę współpracy dostosowaną indywidualnie do naszych partnerów. Chętnie dzielimy się wiedzą i doświadczeniem na każdym etapie współpracy. Darmowe szkolenia Dzięki wykwalifikowanej kadrze specjalistów jesteśmy w stanie zapewnić darmowe, kompleksowe szkolenie w zakresie diagnostyki stóp [...]

Wyposażenie poradni stopy cukrzycowej – Platforma baropodometryczna FreeMED MAXI

Wyposażenie poradni stopy cukrzycowej Resztę zrobimy za Ciebie !! Co to jest stopa cukrzycowa? Stopa cukrzycowa należy do przewlekłych powikłań cukrzycy. Występuje zarówno u chorych na cukrzycę typu 1, jak i typu 2. Szacunkowa liczba osób z Zespołem Stopy Cukrzycowej wynosi około 150 tysięcy. Zespół Stopy Cukrzycowej jest jednym z powikłań w organizmie w wyniku spustoszenia jakie powoduje cukrzyca. Wysokie stężenie cukru we krwi powoduje uszkodzenie nerwów i naczyń krwionośnych w dolnych partiach nóg i stóp. [...]

By |18 czerwca, 2019|Categories: Kompeksowe wyposażenie gabinetów|Tags:
Średnia ocena:(average: 5 out of 5. Total: 1)
|1 Comment

Wyposażenie gabinetu – Platforma FreeMED EXTREME 240 + Wkładki tensometryczne FlexInFeet

Wyposażenie gabinetu komputerowej diagnostyki stóp i postawy ciała Resztę zrobimy za Ciebie !! Komputerowa diagnostyka stóp i postawy ciała Komputerowa diagnostyka stóp to badanie w którym wykorzystujemy najnowsze urządzenia umożliwiające pozyskanie i przesłanie wyników do komputera w celu ich szczegółowej analizy, możliwości wykonania dokładnych pomiarów oraz zaprezentowania i wydrukowania wyników pacjentowi. Dzięki takim urządzeniom badanie staje się dokładniejsze oraz uzyskujemy możliwość porównania wyników. Jest jednym z kluczowych elementów diagnostyki, ponieważ pozwala na wczesne wykrycie [...]

By |17 kwietnia, 2019|Categories: Kompeksowe wyposażenie gabinetów|0 Comments

Ortopodologiczne Centrum Terapii Stóp w Lublinie

Wkładki Ortopedyczne 3D - Ortopodologiczne Centrum Terapii Stóp w Lublinie Resztę zrobimy za Ciebie !! Jednym z gabinetów ortopodologicznych, które mieliśmy przyjemność wyposażać jest Wkładki Ortopedyczne 3D - Ortopodologiczne Centrum Terapii Stóp w Lublinie. Kompleksowe wyposażenie gabinetu pomaga w pełnej diagnostyce stóp oraz postawy ciała, dzięki czemu Ortopodologiczne Centrum Terapii Stóp w Lublinie posiada ugruntowaną markę na rynku usług podologicznych w regionie. W skład gabinetu diagnostyki komputerowej wchodzą: Bieżnia diagnostyczna Platforma [...]

By |7 sierpnia, 2018|Categories: Kompeksowe wyposażenie gabinetów|Tags:
Średnia ocena:(average: 5 out of 5. Total: 1)
|1 Comment

Gabinet diagnostyki wad postawy

Gabinet diagnostyczny wad postawy ciała Resztę zrobimy za Ciebie !! Badania wad postawy są wykonywane bardzo często, zarówno u dzieci jak i u dorosłych osób. W dobie XXI wieku mamy do czynienia z epidemią bólu kręgosłupa, pleców oraz kończyn dolnych m. in stóp. Jedną z przyczyn takich schorzeń może być: nieodpowiednia pozycja podczas pracy (zarówno praca siedząca jak i stojąca), brak aktywności fizycznej, ale także: złej jakości obuwie lub "zużyte" obuwie, które pogłębiają coraz [...]

By |7 sierpnia, 2018|Categories: Kompeksowe wyposażenie gabinetów|Tags:
Średnia ocena:(average: 5 out of 5. Total: 1)
|1 Comment

Maszyna do produkcji wkładek ortopedycznych 3D

Wyposażenie gabinetu diagnostyczno-produkcyjnego Resztę zrobimy za Ciebie !! Dzięki możliwościom jakie daje nam diagnostyka komputerowa stóp, oraz komputerowy system projektowania w 3D możliwe jest wykonanie na najwyższym poziomie indywidualnych wkładek ortopedycznych 3D dla dzieci, dorosłych i sportowców. Wkładki ortopedyczne 3D tworzą jedną całość z obuwiem oraz stopą, są wykonywane profesjonalnie z bardzo dużą dokładnością, w materiale odpowiednim dla Twoich stóp oraz potrzeb, niezależnie dla lewej i prawej stopy, wkomponowane niezależnie do lewego i [...]

By |31 października, 2018|Categories: Kompeksowe wyposażenie gabinetów|0 Comments

Kompleksowe wyposażenie gabinetu diagnostyki wad postawy ciała

Kompleksowe wyposażenie gabinetu diagnostyki wad postawy ciała Resztę zrobimy za Ciebie !! Mieliśmy przyjemność wyposażać Gabinet Diagnostyki Komputerowej w urządzenia do badania stóp i postawy ciała. Dzięki całej linii diagnostycznej, możliwa jest pełna i kompleksowa analiza postawy ciała wraz z analizą chodu i biegu. Uzupełnieniem zestawu FreeMED Posture jest bieżnia diagnostyczna RUNTIME 120, a także system fotogrametryczny MORA 4G HD, służący do oceny sylwetki metodą mory projekcyjnej. Oczywiście nie mogło zabraknąć najtańszego w Europie [...]

By |7 sierpnia, 2018|Categories: Kompeksowe wyposażenie gabinetów|Tags:
Średnia ocena:(average: 5 out of 5. Total: 1)
|1 Comment
2020-05-12T07:23:05+02:006 maja, 2020|Aktualności, Nowości medyczne|1 komentarz

1 komenarz

 1. Oskar Lewandowski 26 maja 2020 w 15:12- Odpowiedz

  Program FreeSTEP rewelacja! Fajnie się na nim pracuje 😉

  (5/5)

Zostaw komentarz

Podobał Ci się wpis? Oceń go*

KONTAKT

Radom, ul. Wodna 13/21

Phone: 660-404-464

PROMOCJA

promocje w KOORDYNACJI

Koszyk