Tomatis® – urządzenia do stymulacji neurosensorycznej

Tomatis urządzęnia do stymulacji neurosensorycznej

Metoda Tomatisa® to naturalny sposób stymulacji neurosensorycznej. Stosowane w niej programy słuchowe modyfikują muzykę i głos w czasie rzeczywistym, tak by zainteresować mózg i rozwijać zdolności motoryczne, emocjonalne i poznawcze. Metoda Tomatisa®, opracowana przez francuskiego lekarza i naukowca, Alfreda Tomatisa, wykorzystuje najnowsze technologie i wysokie umiejętności specjalistów, którzy ukończyli szkolenia z jej stosowania.

Na czym polega Metoda Tomatisa® ?

Metoda Tomatisa® działa dzięki jedynemu w swoim rodzaju przenośnemu urządzeniu o nazwie TalksUp®. Zostało ono zaprojektowane specjalnie do przetwarzania muzyki i głosu z zastosowaniem specyficznych parametrów. Urządzenie dysponuje licznymi funkcjami, w tym bramkowaniem elektronicznym, tzw. „Electronic Gating®”. Bramkowanie to wyjątkowy i nieinwazyjny proces, który pozwala wywołać efekt kontrastu dźwiękowego, dzięki nagłemu przejściu od niskich do wysokich częstotliwości. Wielokrotne naprzemienne przechodzenie od niskich do wysokich częstotliwości i z powrotem wymaga od ucha dużego wysiłku w celu dostosowania się do zmian, co stymuluje mózg.

Tomatis Talks Up do terapii słuchowej

Innowacyjna terapia Metodą Tomatisa®

Metoda Tomatis Talks Up

Specjalista Metody Tomatisa® ocenia poziom uwagi słuchowej klienta, a następnie opracowuje program słuchowy dostosowany do jego potrzeb. TalksUp® umożliwia korzystanie z programów słuchowych w domu lub w gabinecie certyfikowanego specjalisty.

Tzw. seanse pasywne polegają na słuchaniu muzyki nie tylko przez tradycyjne słuchawki (przewodnictwo powietrzne), ale także przez słuchawkę przewodnictwa kostnego, przekazującą dźwięk przez kości czaszki za pomocą drgań. Ćwiczenia podczas tzw. seansów aktywnych polegają na czytaniu i powtarzaniu słów, z użyciem takich samych słuchawek dodatkowo wyposażonych w mikrofon. Głos jest przetwarzany w czasie rzeczywistym w celu aktywnej pracy nadsłuchowo-głosowym sprzężeniem zwrotnym.

Sprawdź urządzenia Tomatis®

Metoda Tomatisa® to alternatywne podejście pedagogiczne, zapewniające naturalną i skuteczną stymulację mózgu. Stanowi uzupełnienie tradycyjnych metod terapeutycznych i leczniczych.

Tomatis-Talks-Up-2
SOUNDSORY - multisensoryczne słuchawki powietrzno-kostne-2
Forbrain-sluchawki-kostne-z-mikrofonem-1
Tomatis urządzenie do testów uwagi słuchowej.

Urządzenia stosowane w Metodzie Tomatisa® mogą nabywać wyłącznie Praktycy i Konsultanci Metody Tomatisa®. Specjaliści udostępniają je klientom jedynie na czas trwania sesji. Urządzenia są odpowiednio dostosowywane do osobistego użytku każdego z klientów. Zostały zaprojektowane w taki sposób, by umożliwić wierne i optymalne stosowanie Metody Tomatisa®. Poniżej znajduje się ogólny opis urządzeń. Natomiast słuchawki Forbrain®, jako narzędzie uzupełniające, można nabyć bezpośrednio na stronie Forbrain – słuchawki kostne z mikrofonem.

Tomatis – Talks up – urządzenie do terapii słuchowej metodą Tomatisa

Tomatis Talks Up
Tomatis Talks Up do terapii słuchowej

Urządzenie Talks Up to najnowocześniejszy aparat do prowadzenia terapii metodą Tomatisa.

Talks Up to wynik postępu technologicznego 10 lat zmian w dziedzinie zastosowań Metody Tomatisa. Dzięki niemu można dostosowywać programy do potrzeb klientów w sposób prosty i przyjemny.

Więcej informacji o Tomatis Talks Up

Tomatis – Słuchawki bezprzewodowe

Tomatis – Słuchawki bezprzewodowe do transmisji bezprzewodowej wykorzystujące fale radiowe o wysokiej częstotliwości. Są one przeznaczone zarówno do użytku indywidualnego, jak i grupowego. Bardzo dobrze sprawdzają się w przypadku ruchliwych dzieci, a także u dorosłych, zapewniając swobodę ruchu podczas słuchania. Służą wyłącznie do seansów fazy pasywnej. Zasilane są akumulatorem, który można ładować z sieci elektrycznej. Po naładowaniu słuchawki działają przez 6 do 8 godzin.

Tomatis Słuchawki bezprzewodowe
Tomatis słuchawki bezprzewodowe

Tomatis – Słuchawki przewodowe dla dzieci z regulacją balansu i mikrofonem

Tomatis – Słuchawki przewodowe dla dzieci z regulacją balansu i mikrofonem

Tomatis – Słuchawki przewodowe dla dzieci z regulacją balansu i mikrofonem dostosowane do kształtu i wymiarów głowy małych dzieci, dostępne od drugiego poziomu szkolenia. Do zastosowania w indywidualnych seansach fazy aktywnej. Regulacja balansu pozwala wpływać na lateralizację słuchową.

Dostępne od poziomu szkolenia: 2,3,4

Więcej informacji

Tomatis TLTS – urządzenie do testów uwagi słuchowej

Urządzenie do testów uwagi słuchowej.
Urządzenie do testów uwagi słuchowej.
Urządzenie do testów uwagi słuchowej
Tomatis urządzenie do testów uwagi słuchowej.

TLTS (Tomatis® Listening Test System) to oferujące szerokie możliwości urządzenie do testów uwagi słuchowej. Pozwala ustalić u badanego progi słyszenia dla poszczególnych częstotliwości, zdolność do określania źródła dochodzącego dźwięku i rozróżniania (dyskryminacji) dźwięków, jak również lateralizację słuchową. TLTS bada sposób odbioru różnych częstotliwości drogą kostną i powietrzną. Choć test uwagi słuchowej wywodzi się z badania audiometrycznego, to jednak znacząco się od niego różni. Głównym celem badania  jest ustalenie, jak badany komunikuje się z innymi. Jest to jedyne na świecie urządzenie skalibrowane z parametrami ustalonymi przez Alfreda Tomatisa i umożliwiające badanie z użyciem 35 częstotliwości.

Tomatis TLTS

FORBRAIN – słuchawki kostne z mikrofonem

Forbrain-sluchawki-kostne-z-mikrofonem-4
Forbrain-sluchawki-kostne-z-mikrofonem-2
Forbrain-sluchawki-kostne-z-mikrofonem-1

Forbrain działa jak trening sluchowo-glosowy. Gdy mówimy, filtr dynamiczny zastosowany w tym niezwykłym urządzeniu koryguje dźwięk naszego głosu i natychmiast przekazuje go z powrotem do nas przez przewodnictwo kostne, czyli za pomocą drgań kości czaszki z przodu, tuż przy uchu. Swój głos słyszymy inaczej, ale bez efektu ucha.

Jak działa Forbrain?

Używając słuchawek Forbrain, odbieramy swój głos jako przefiltrowany, modulowany za pomocą filtra częstotliwości. Jest to filtr dynamiczny, który nieustannie włącza się i wyłącza w zależności od dźwięków wydawanych przez mówiącego. Zaprogramowano go tak, by wzmacniał wysokie częstotliwości, a tłumił niskie. Uruchamiają go dźwięki charakterystyczne dla początku słów i samogłoski długie. Uwydatnia tak zwane” jasne” dźwięki, które odgrywają bardzo ważna rolę w rozwoju językowym.

Sprawdź Forbrain

Lepsze przekazywanie informacji sensorycznych

Forbrain to wyjątkowe słuchawki, które pozwalają mózgowi skuteczniej przetwarzać informacje sensoryczne. Korygując percepcje głosu, w sposób naturalny i niewymagający świadomego wysiłku poprawiają sposób mówienia. Ten efekt znany jest jako słuchowo-głosowe sprzężenie zwrotne. Forbrain oddziałuje jednocześnie na wszystkie elementy słuchowo-głosowego sprzężenia zwotnego i zapewnia układowi nerwowemu doskonały trening sensoryczny.

Forbrain-sluchawki-kostne-z-mikrofonem-9

Wszystkie urządzenia Tomatis

Chcesz wiedzieć więcej?

Napisz do nas lud zadzwoń. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania.

Napisz do nas
Koordynacja-logo

Zapraszamy do kontaktu osobiście lub poprzez formularz kontaktowy!

Firma KOORDYNACJA zajmuje się produkcją i dystrybucją nowoczesnego sprzętu rehabilitacyjnego oraz medycznego
renomowanych polskich i zagranicznych firm.

W naszym labolatorium prowadzimy komputerową diagnostyką wad postawy, stóp i równowagi. Produkujemy indywidualne  wkładki ortopedyczne.

Przychodnia czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8-16.
Zapisy na badania telefonicznie w godz. 8-16.

Siedziba firmy: Radom 26-600, ul. Wodna 13/21
Telefon: 660-404-464
Email: info@koordynacja.com.pl

Phone: (+48) 531-274-888 – Contact in the english language

Imię i nazwisko (wymagane)

Numer telefonu (wymagane)

Wybierz typ zapytania

Adres email (wymagane)

Link do produktu:

Treść wiadomości

Możesz lubić także…

O FIRMIE